Paper car-models from 3D

Úvod

   Vítám vás na webu papírových modelů aut 1/24. Modely už lepím nějakou dobu a postupem času jsem si chtěl udělat jiné barevné varianty daného auta.Tak jsem si  lámal hlavu jak na to. Po několika nepovedených pokusech v různých grafických programech jsem narazil na PepakuraDesigner. V něm jdou 3D auta (většinou z PC her )  nejen rozložit na 2D , ale hlavně v něm jde měnit textura tzn. , že jsi každý může vytisknout a slepit auto jaké mu barevně vyhovuje. A o to tady jde. Každý odkaz bude obsahovat pdf soubor s vystřihovánkou a pdo soubor ve kterém bude možno změnit texturu a model vytisknout. Pdo soubor zároveň slouží jako návod pro slepení.  Je z něho patrné co kde  jak patří a jak ohnout. Jiné návody z časových důvodů nebudou , ale pokud jste někdy slepili nějaké auto (třeba z ABC) tak Vám to bude jasné. Samozřejmě ztvárnění auta odpovídá 3D modelu se všemi jeho přednostmi a nedostatky . Většinou je podvozek velmi zjednodušený a musí se improvizovat. Také export z PepakuraDesigneru je jen ve formátu bmp v malém rozlišení. Ale i přesto Vám přeju příjemnou zábavu.      

Vyhledávání

© 2008 Tomáš Kahánek